Затвержувачі

До автоемалій
До ґрунтів
До лаків
Різне

Затверджувачі — це вулканізуючі сполуки, що застосовуються для утворення незворотних покриттів і затвердіння епоксидних ЛКМ. Для зручності, затверджувачі в розділі розподілені за сферою застосування. Зверніть увагу, що акрилові та алкідні затверджувачі в одного виробника - абсолютно різні речі, тому будьте уважні при виборі. 

При введенні затверджувача в фарбу або лак, термін життєздатності отриманої суміші скорочується до декількох годин, після чого матеріали переходять в гелеподібний стан і стають непридатними для використання. Тому кількість ЛКМ, підготовлених за допомогою затверджувачів, має бути розрахована приблизно на 2-3 години роботи. При змішуванні необхідно чітко дотримуватись дозування, т.к. надлишок або недолік затверджувача призводить до зниження захисних властивостей покриття, а також дотримуватися інструкції виробника про те, в якій послідовності та за яких температурних умов потрібно змішувати компоненти. Отримана маса має бути ретельно перемішана. 

Великі виробники автоемалей та лаків, такі якNovol, Body, Mobihel, Vika та Mipa виробляють затверджувачі під свої продукти в ємностях, що точно підходять за пропорцією змішування. Не рекомендуємо для приготування робочих сумішей застосовувати засоби інших виробників для економії. 

Затверджувачі слід зберігати в особливо щільно закритій тарі. У присутності вологи повітря кристалізуються і стають непридатними.